Prečo sa pri chudnutí odporúča vykonávať silový tréning? 

muz cvici s lanom
Zdieľať:

Blíži sa leto a vy sa snažíte redukovať svoju telesnú hmotnosť? Okrem vyváženej zdravej stravy a kardio cvičení by ste do svojej dennej rutiny mali zaradiť aj silový tréning. Aké výhody ponúka silový tréning a prečo je vhodný ako pre mužov, tak aj pre ženy?

Čo je silový tréning?

cvicenie bench press

Silový tréning je istá forma cvičenia, ktorá sa zameriava na posilňovanie svalov a zvyšovanie svalovej hmoty. To môžete dosiahnuť viacerými spôsobmi, a to cvičením rôznych cvikov so závažím pomocou činiek a profesionálnych strojov, ale aj cvičením s vlastnou váhou či s elastickými pásmi/gumami. Medzi ľuďmi dlhodobo koluje mýtus, že pri chudnutí by ste sa mali zamerať len na kardio cvičenie a ženy by sa svalovým tréningom mali vyhnúť úplne. Spoznajte výhody silového tréningu a zaraďte ho do svojej rutiny aj pri redukovaní hmotnosti.

Aké sú výhody silového tréningu?

Silový tréning ponúka mnoho výhod. Okrem väčšej sily sa vám počas cvičenia posilňujú kosti, šľachy, telo je pevnejšie a zdravšie. Cvičením zároveň získate mnoho ďalších výhod, aké to sú?

  • Zvýšenie metabolizmu: Silový tréning spôsobuje zvýšenie metabolického tempa vášho tela nielen počas cvičenia, ale aj po ňom. To znamená, že počas celého dňa spaľujete viac kalórií, a to aj v období odpočinku.
  • Zlepšenie telesného zloženia: Silový tréning nie je len o chudnutí, ale aj o tvarovaní tela. Zaradením silového tréningu do svojej rutiny získate vyššiu svalovú hmotu a nižšie percento tuku v tele, vďaka čomu budete krajší a zdravší.
  • Posilňovanie kostí a šliach: Silový tréning pomáha posilňovať kosti a šľachy, čo môže pomôcť pri prevencii osteoporózy a iných ochorení súvisiacich s kostrovým systémom. Okrem toho vám svaly držia telo pohromade, a preto môžete predísť mnohým zdravotným problémom.
  • Zlepšenie postavy a držania tela: Pravidelný silový tréning vedie k lepšiemu držaniu tela a zlepšeniu postavy z vizuálneho hľadiska. Práve to môže mať pozitívny vplyv na vaše sebavedomie a celkovú kvalitu života.

vypady s cinkami

Prečo by ste mali zaradiť silový tréning do svojej rutiny chudnutia?

Pri chudnutí je dôležité si tiež uvedomiť, čo je vaším hlavným cieľom. Je to len strata hmotnosti, celková zmena životného štýlu alebo zlepšenie zdravia? Silový tréning je kľúčom v procese dosahovania tohto cieľa. Okrem iného vedie k efektívnejšiemu spaľovaniu kalórií, získaniu svalovej hmoty a zlepšeniu metabolizmu. Zároveň pomáha predchádzať strate svalovej hmoty. Počas procesu chudnutia je totižto možné stratiť nielen telesný tuk, ale aj svalovú hmotu. Silový tréning pomáha minimalizovať túto stratu.

Prečo začať so silovým tréningom vo fitness centre?

muz cvici bench press

Snažíte sa redukovať svoju hmotnosť? Začnite so silovým tréningom v profesionálnom fitness centre. Fitness centrá ponúkajú širokú škálu špičkových strojov, činiek a iných zariadení, na ktorých si precvičíte všetky partie tela. Okrem toho profesionálne fitness centrá zamestnávajú trénerov, ktorí vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ. V tomto prostredí nájdete aj väčšiu motiváciu, a preto odporúčame začať so silovým tréningom práve vo fitness centre.

Začnite svoju cestu vo fitness centre HomeGym v Bratislave. V našom fitness centre nájdete najmodernejšie vybavenie, priateľskú atmosféru, špičkových trénerov a najmä nonstop prístup. Neváhajte a začnite svoju cestu za zdravím s nami. Fitness centrum Bratislava HomeGym je novootvorené 24/7 pre každého, komu záleží na svojom zdraví.